Märtsikuu - vitamiinikuu

Loomise kuupäev 14.04.2022

Märtsikuu sõnum kõlas: “Tasakaal on peaasi!”
Liikumisaasta seekordne teemakuu keskendus vaimse tervise tasakaalu hoidmisele. Vaimse tervise viit vitamiini - head suhted, tasakaalustatud toitumine, uni ja puhkamine, meeldivate emotsioonide kogemine ja liikumine - tarbis ka meie koolipere.

1.c klass osales Jaan Aru e-tunnis "Kuidas mu aju õpib ehk kuidas paremini õppida".

2.b klass kõndis Nõmme metsas kevadet otsides kahe tunniga maha 12 000 sammu. Hoogsa sammukogumise kõrvalt märgati, et sipelgapesad on avanud oma luugid ja esimesed kevadlilled ja pehmed pajutibud rõõmustavad märkajaid. Lisaks käidi Eesti Tervisemuuseumis õnne otsimas. Muuseumitunnis "Õnneseen" uuriti, mis on õnn ja kuidas seda leida ning mis aitab mõnel inimesel olla õnnelikum kui teised. Muuseumist saadi kaasa nippe, kuidas hoolitseda oma vaimse tervise eest.

6.c klassil toimus klassijuhataja Siiri Metsaga oma klassi tund “Kas vitamiin on ainult purgis?”.

8.b klassi noored täitsid üheskoos vaimse tervise vitamiinide testi ning igaüks sai ka individuaalset tagasisidet peaasi.eelink opens on new page lehelt. Arutleti, kuidas emotsioone ära tunda ning millised tegevused ja enda mõtete või emotsioonide suunamise võtted on abiks, et hoida vaimset tervist.

Ka 7.d klassis arutleti vaimse tervise viie vitamiini teemadel ja kontrolliti peaasi.eelink opens on new page testi abil, kui hästi iga õpilane oma vitamiinide eest hoolitseb.

8.c ja 8.d klassid käisid koos bowlingut mängimas.

8. ja 9. klassidele toimus koolis kohtumine ajuteadlase Jaan Aruga.

11.b klass tähistas vaimse tervise vitamiinikuud ühise klassiõhtuga koos 10.b klassi noortega. Tehti erinevaid tutvumismänge ja Kahoote klasside kohta, kaeti ühine laud ja löödi tantsu. Loodetavasti pandi alus uutele traditsioonidele.

11.d klassil käis külas koolipsühholoog Kristi Kuurme, kes viis noortega läbi praktilise harjutuse. Noored praktiseerisid koos klassijuhataja Eva Kalbusega ka Vaikuseminutite harjutusi, millele järgnes mõtete jagamine harjutuste mõjust.

Õppida ja õpetada on jaksu siis, kui keha ja meel on tasakaalus. Aitäh kõigile, kes aitavad tasakaalu hoida!

Aitäh sulle, selle uudise lugeja, kui hoolitsed iseenda vaimse tervise viie vitamiini eest!

Viimati muudetud 14.04.2022.