Novembrikuu klassijuhataja on õpetaja Marika Peterson

Loomise kuupäev 02.12.2020
Novembrikuu klassijuhataja valiti välja 1.-3. klasside õpetajate seast. Seekordne kuu klassijuhataja on õpetaja Marika Peterson.

Marika Peterson töötab Tallinna 32. Keskkoolis alates 1995. aastast.

Õpetaja Marika energia täidab kogu klassi ja rohkemgi veel. Ta on alati positiivne, heatujuline, avatud kõigele uuele, tema tunnid on mitmekesised ning täis elamise ja tegutsemise rõõmu. Lapsevanemad usaldavad õpetaja Marika nõuandeid ja nõu küsitakse temalt sageli. 

Klassiõpetaja Marika peab oluliseks iseseisvate õpiharjumuste kujundamist ning õpioskuste arendamist. Marika on läbinud Innove Keelekümbluse koolituse, kujundava hindamise ja vaikuseminutite koolituse, aktiivõppe ja uurimusliku õuesõppe koolituse ning mis peamine – tema teoreetilised teadmised leiavad igapäevaselt rakendust. Kõike, mida ta ise on õppinud, ta ka tundides kasutab. Õpetaja Marika ei karda katsetada. Tema jaoks on oluline, et lapsed oleksid õnnelikud, iseseisvad, iseennast tundvad õpilased, kes oskavad õppida, oma aega planeerida ja eesmärke ellu viia. Marika tundidesse on oskuslikult planeeritud pingutus ja nõudlikkus, mis vaheldub joogavenituste ja hingamisharjutustega. Tema klassi laste sõnavara ja väljendusoskus on rikkalikud – lapsed armastavad oma lugusid jagada, neil lubatakse end väljendada ja nad kuulavad tähelepanelikult õpetaja jagatud lugusid. Mitmeid aastaid on õpetaja Marika olnud üks algklasside emakeelenädala korraldajatest. 

Kolleegid on Marika Petersoni valinud oma esindajaks suhtlemisel tööandjaga. Ta on Tallinna 32. Keskkooli ametiühingu usaldusisik. 

Marika Peterson on läbinud Kundalini lastejooga õpetajate kursuse (lausa 400 tunni ulatuses!) ning tema eestvedamisel tegutseb meie koolis laste jooga huviring.

Koolisiseselt on õpetaja Marika pälvinud hea õpetaja tiitli (2018) ning talle kuulub ka Tallinna aasta klassiõpetaja (2019) tunnustus.
Koolipere kõige nooremad liikmed jutustasid õpetajast järgmist: 
„Meie klassi õpetaja on alati rõõmus! Ta saab naljast aru ja oskab ka ise nalja teha. Õpetaja Marika on vist maailma kõige targem inimene, sest ta oskab kõikidele meie küsimustele alati vastata ja õpetab meid nii hästi, et varsti teame ka meie vist kõikidele küsimustele vastuseid. Marika ei kurjusta meiega kunagi. Vahel ta küll natuke pahandab, kui me lollusi teeme, aga siis on see ikka asja eest. Marika paneb meile alati ainult häid hindeid, tal on ilus käekiri ja ta on päris kohusetundlik ka!“

„Ma olen väikeste inimeste inimene, ma pean töötama lastega, see on minu tee, sellest ma ei pääse ja selleta ma ei saa,“ on õpetaja Marika enda sõnad.

Palju jaksu sulle, armas kõige väiksemate juhendaja, klassijuhataja Marika!
 

Viimati muudetud 03.12.2020.