Oktoober oli vaimse tervise kuu

Loomise kuupäev 01.11.2021

Tallinna Haridusamet on kuulutanud tänavuse kooliaasta liikumise ja koolispordi teema-aastaks. Ka igal kalendrikuul on oma fookusteema - september oli liikumise kuu ning oktoober vaimse tervise kuu.

Septembris-oktoobris külastasid koolipsühholoogid klasse, et tutvustada oma tööd ja jagada vaimse tervise vitamiine. Koolipsühholoog Auli Andersalu-Targo kõneles Klassikaraadios koolist ja lastest, perest ja suhetest, õnnelikkusest.

Vaimse tervise vitamiinikuurlink opens on new page
Raadiosaade "Delta"link opens on new page

Vastloodud terviseaktiivi juht õpetaja Berit Soomere edastas tervisemeeskonna nimel nii õpetajatele kui ka lastevanematele nippe ja soovitusi, kuidas vaimset tervist turgutada:

Testi oma vaimuseisulink opens on new page
Jaan Aru ajust ja puhkamisestlink opens on new page
Heade suhete hoidmise kunstlink opens on new page

Ja veel üks tore tegemine: 11.d klass korraldas iseendale jutuõhtu ehk nn deeõhtu, enne mida koguti anonüümselt oma klassi õpilaste mured ja rõõmud kokku. Iga mõte pandi sedelile kirja ja sedel läks purki. Jutuõhtul võeti sedelid ühekaupa välja, misjärel kõik said mõelda ja arutleda, mida sellele inimesele soovitada, kellel on selline rõõm või mure. Kuigi teemad olid anonüümselt esitatud, aitas see klassi lähendada. Nii on ehk ka igaühel lihtsam oma muret lahendada ja olla kaasõpilaste suhtes tähelepanelikum.

Viimati muudetud 01.11.2021.