Oktoobrikuu klassijuhataja on õpetaja Malle Vakepea

Loomise kuupäev 15.10.2020

Tallinna Haridusamet on nimetanud tänavuse õppeaasta klassijuhataja teema-aastaks. Haridusamet hakkab igal kuul välja selgitama Tallinna kuu klassijuhatajat. Kandidaate saavad sellele konkursile esitada kõik koolid. Selleks hakkame ka oma koolis majasiseselt kuu parimat klassijuhatajat välja valima ja linna konkursile esitama. Kuu klassijuhataja selgitame koolis välja veebiküsitluse teel. Iga kuu annavad heast klassijuhatajast märku erinevad sihtgrupid (õpilased, õpetajad, lapsevanemad, juhtkond).

Juhtkonna otsusel kannab koolis esimest kuu klassijuhataja tiitlit 12.d klassijuhataja Malle Vakepea, kes pälvis sel aastal õpetajate päeval esimesena koolisisese tunnustuse hea klassijuhataja. Õpetaja Malle esitab kool esimesena haridusameti kuu klassijuhataja konkursile.

Malle Vakepea asus Tallinna 32. Keskkoolis matemaatikaõpetajana tööle 1976. aastal. Oma pika tööstaaži jooksul on ta olnud paljude klasside klassijuhataja. Ta on lõpuaktuseni viinud 7 gümnaasiumiklassi ning sel õppeaastal lõpetab oma kaheksanda 12. klassiga. Oma viimase klassi sai ta juhatada aasta tagasi, kui tollane klassijuhataja elukorralduse tõttu nädal enne kooli algust Tallinnast ära kolis. Keegi ei olnud valmis nii ootamatult õppeaasta hakul 11. klassile klassijuhatajaks hakkama. Malle oli, sest talle meeldib olla klassijuhataja, talle meeldib, kui koolis ootavad „oma“ lapsed.

Õpetaja Malle on alati oma õpilasi armastanud, kaitsnud, hoidnud, püüdnud mõista, mitte kunagi neid hukka mõistnud. Ta on neist vaimustunud! Ta räägib oma klassist alati südamlikult ja soojalt. Õpetaja Malle naudib oma klassi esinemisi, käib neid vaatamas-kuulamas ning neile kaasa elamas. Kuna tema 3 viimast klassi on olnud teatri-humanitaaria õppesuuna õpilased, siis on neid kaasaelamisi olnud üksjagu!

Klassijuhataja Malle on alati valmis ka ise oma klasside eeskavades kaasa lööma ning olnud õhtujuht koos oma klassi poistega populaarsel ülekoolilisel üritusel Playbox. Klassijuhataja Malle on tegus ja toimekas, käies oma lastega ka nii teatris, muuseumis kui ka õppekäikudel. Tema viimane klass nimetab teda „armsaks inimeseks“.

Koolisiseselt on Malle Vakepead tunnustatud järgmiste tiitlitega:

• Hea õpetaja 2004 ja 2013
  • Kooli vaimuhoidja (tunnustuse andis õpilasesindus) 2008
  • Vastuvõtmine 32-liste klubisse (klubi õpetajatele, kes on meie koolis töötanud 32 aastat) 2009
  • Elutööpreemia 2016
  • Hea klassijuhataja 2020

Palju õnne ja head pealehakkamist, armas õpetaja Malle!

Viimati muudetud 15.10.2020.