Päkapikuküla tegutses taas

Loomise kuupäev 18.01.2022

21. detsembril 2021 oli Tallinna 32. Keskkooli algklasside lastel keelatud igasugune õppetööalane tegevus. Keelatud oli õppimine, hinnete saamine ja koduste töödega pusimine, sest kehtima hakkasid ainult Päkapikuküla reeglid. Kõik lapsed muutusid tragideks päkapikkudeks ja asusid tööle Päkapikukülla. Peanupu otsas uhke päkapikumüts ning kaasas hea tuju ja suur usinus – nii algas seekord kiire jõulueelne tööpäev.

Töötubasid, mida koos klassiga külastati, oli kokku 8. Ühes spordipesas panid päkapikud mängu kogu oma osavuse, et edukalt läbida takistusrada. Teises spordipesas tuli hakkama saada „lumepallide“ üle võrkpallivõrgu viskamisega. Viktoriinipesas näidati oma jõulutarkust meeskondlikel kuldvillaku turniiridel. Nuputustoas tuli katki närida nii mõnigi „jõulupähkel“. Meisterduse töötoas näidati oma näpuosavust ja iga laps valmistas endale toreda päkapiku. Tantsukas pandi kõik päkapikud tantsu vihtuma, sest päkapikk pole ju mingi karujalg. Karaokepesas harjutati mikrofoniga esinemisjulgust ja lauldi inglihäälel läbi kõik toredad jõululaulud. Fotostuudios, kus töötas fotoboks, võttis iga päkapikk kõikvõimalikke moodsaid poose ja sättis näkku laia naeratuse, sest sealt sai mälestuseks meeleolukaid fotosid lõbusast päevast.

Päkapikuküla oli täis rõõmu ja seiklusi. Lustida said nii väikesed kui ka suured päkapikud. Oli üks ütlemata tore päev, mis kauaks meelde jääb!

Aitäh Päkapikuküla peakorraldajatele, Marge Lossmannile ja Kadri Tasasele!

Viimati muudetud 25.01.2022.