Panime aluse AASTA KOOLIDE VÕRGUSTIKULE

Loomise kuupäev 01.03.2023

28. veebruaril 2023 kutsus huvijuht Kristel Kubber koos kooli Aktiivi liikmetega kokku kõigi viie aasta kooli esindused. Haridus- ja Teadusministeeriumi algatatud aasta koolide valimine sai alguse 2018. aastal, mil esimeseks aasta koolis valiti Tallinna 32. Keskkool, 2019. aastal Viljandi Gümnaasium, 2020. aastal Võru Gümnaasium, 2021. aastal Uulu Põhikool ja 2022. aastal Läänemaa Ühisgümnaasium.

Võrgustiku algne idee sündis Kristelil mõttest luua ühise nimetaja saanud koolide vahel sõprussidemed. Aasta koolid on silma jäänud oma kooliperele ja kogukonnale ning üksteiselt oleks palju õppida ja koostöökohti leida. Võrgustiku visiooni ja projektiideid esimesel kohtumisel Tallinna 32. Keskkoolis arutatigi, et edasine oleks kõigi poolt ühiselt välja töötatud. Kokku said kõikide koolide esindused, kuhu kuulusid 3-8 õpilast ja huvijuhid, õpilaste mentorid ja koolielu korraldajad.

Esimesel kohtumisel keskenduti üksteisega tutvumisele, vahvatele mängudele ja koolide esitlustele ning seejärel tehti segagruppides ajurünnakuid tuleviku osas. Kokku lepiti järgmine kohtumine videokõnena, et juba ühine kalenderplaan luua ja seniks oma kooliperega ideid ja mõtteid vahetada. Tore tõdemus on seegi, et võrgustik saab iga aastaga uue liikme võrra rikkamaks. Ootused ühisele retkele minekuks on kõigil kõrged!

Viimati muudetud 01.03.2023.