Panustame EPAS koolide võrgustikku

Loomise kuupäev 14.05.2023

Sel kevadel on Historica32 käinud Euroopa Parlamendi Elamuskeskuses sisukatel seminaridel.
Neist esimene oli  teemal "Väärinfo levik ja faktikontroll", mille viisid läbi Holger Roonemaa, kes on faktikontrolli projektide eestvedaja Delfi Meedias, ja Herman Kelomees, varasem EPL/Delfi faktikontrolli Eesti Väitlusseltsi poolne eestvedaja ning Postimehe faktikontrolli eestvedaja. Seminaril saime muuhulgas ülevaate erinevate uudiste ja kuulujuttude kohta seoses hiljutiste Riigikogu valimistega ja Vene-Ukraina sõjaga.

Teine seminar oli teemal "Kuidas hoida ja turgutada demokraatia tervist ebarahu ajastul?". Paneeldiskussioonis osalesid Tarmo Jüristo - sihtasutusest Liberaalne Kodanik (SALK), mille eesmärk on liberaalse maailmavaate ning laiemas mõttes avatud ühiskonna eest seismine; Catlyn Kirna - Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor, kelle peamised uurimis- ja huvivaldkonnad on rahvusvahelised suhted, sh Eesti ja teiste väikeriikide välispoliitika, lähemad huvid on seotud küberkaitse, küberjulgeoleku ning radikaliseerumisega veebis; Maarja Tinn ja Ulla Herkel - uue 9. klassi ühiskonnaõpetuse õpiku autorid ja ühtlasi Tallinna 32. Keskkooli õpetajad. Seda seminari modereeris Helena Eglit, Rahvusvaheliste Suhete Ringi liige Tartu Ülikoolist.
Pärast seminari tutvustasid Ulla Herkel ja Maarja Tinn oma uut igati kaasaegset ja huvitavalt kirjutatud õpikut, mis tuleb kasutusse ka meie kooli tulevastele 9. klassidele. Tasub teada, et selle õpiku illustratsioonide autor on meie kooli vilistlane Kaisi Pillart, kelle kooliaegne 11. klassi lõputöö oli ajalooteemalise koomiksi väljaandmine.
Selle ürituse lisaboonus oli, et saime teha ühispildi populaarse videoõpsi Kristo Siigiga ning ajalooõpetaja ja endise Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandiga.

Aitäh EPAS koolide võrgustikule!

Fotode autorid Aron Urb ja Eveli Habakuk

Viimati muudetud 14.05.2023.