“PETJA JA HUNT” jõudis KOKK teatritrupi kaasabil publiku ette

Loomise kuupäev 02.09.2021

Põhikooli näitering KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne esines 27. augustil 2021. aastal KRATT Festivalil S. Prokofjevi muusikalise muinasjutuga “PETJA JA HUNT”. Festivaliorkestrit dirigeeris Andres Kaljuste, noori näitlejaid juhendas Eva Kalbus. Lavastuse koreograaf oli 12.d klassi õpilane Lisette Taube, kellele see oli ühtlasi ka osa praktilisest tööst. Grimme ja soengud aitas välja mõelda ja teha Catlyn Rebas (12.d).

Etendusõhtu läks Katariina kirikus täissaalile. Publik oli äärmiselt tähelepanelik laval toimuva suhtes - reageeriti osavõtlikult nii orkestris toimuvale kui ka erinevate tegelaskujude kohandumistele.  Pärast etendust kiideti lavastuse tundlikkust, täpseid detaile, mis muusikasse sulasid.

Eriliselt tuleb esile tõsta jutustaja Gerda Seppa (10.d), kes sai hakkama väga suure ja olulise ülesandega. Maailma praktikas kehastatakse selles loos jutustajat pigem kui lugejat, kes esitab oma osa partituurist lugedes, mitte kaasamängijat. Selles lavastuses aga oli Gerda jutustajana üks tegelastest, kelle iga sõna ja lause pidi sobitama täpselt õigesse kohta muusikas ning Gerda esitas kõiki nüansse peast.

Selleks etendusõhtuks valmistuti kaua. Eriolukorrast tulenevalt lükkus lavastuse väljatulemine aasta võrra edasi, kuid 2021. aasta augustis õnnestus publikuga kohtuda. Õpilased said suurepärase võimaluse mängida lavastuses, mida muusikaliselt kujundab kohapeal olev orkester. Sellist võimalust ei tule just iga päev! Lisaks tegid paljud näitlejad ise endale grimmi ja said teadmisi-oskusi ka sellest kunstist.

Kiitust väärib kogu õpilastrupp ja nende abilised!

Osades:
Jutustaja - Gerda Sepp
Petja - Enid Leetjõe
Linnud - Astrid Bogdanov, Annaliis Koemets, Loviise Aarelo
Pardid - Maria Kalbus, Liis Mariann Lannes, Rico Masso
Kass - Marta Emilie Vurma
Vanaisa - Holger Vatter
Hundid - Indrek Kalbus, Daniel Suls
Jahimehed - Kathrine Sofie Haljamäe, Erik Martin Märjamaa

Fotode autor Tarmo Aarelo.

Viimati muudetud 02.09.2021.