Pusimist emakeelega

Loomise kuupäev 14.03.2024

14. märtsil, emakeelepäeval oli meie koolis kõigil pusimist emakeele ja kirjandusega.

Abituriendid kirjutasid Vikerraadio e-etteütlust, kõrvad kikkis, näpud villis, suitsevad pead otsas. See vääris küünlaid, sest 12.a klassi Dorian Tamm tuli üle Eesti õpilaste kategooria võitjakslink opens on new page12.a klassi Dorian Tamm tuli üle Eesti õpilaste kategooria võitjaks">.

Põhikooli 5.-9. klassid võtsid kahes vanuseastmes mõõtu emakeelepäeva viktoriinil. Viktoriiniküsimusi oli mitut sorti: erinevatest sõnadest kattuva vormi leidmine, eesti kirjaniku näo, nime ja teose ühildamine ning täherägastikust eesti keelega seotud mõistete otsimine.

Kiitust väärivad kõikide klasside võistkonnad, sest õpilaste ühine ajude ragin paitab õpetajate kõrvu enim.

Põhikooli emakeelepäeva viktoriini tulemused.

5.-6. klass

I koht - 6.c: Raheli Vahkal, Kirke Rasina, Emma Nora Põldre

II koht - 6.a: Annabel Heinroos, Reti-Mai Reha, Romily Kärne

III koht - 5.a: Liisbet Lepasaar, Matten Hallik, Andrei Zaitsev

7.-9. klass

I koht - 9.c: Astrid Koitmäe, Kertu Münzer, Egert Treier

II koht - 8.b: Leelo Luhamaa, Laura Lisell Vajak, Karola Raja

III koht - 9.a: Mia Mari Juurikas, Lisanna Toomik, Eliise Loit

III koht - 9.b: Sonja Sepping, Teele Janno, Erin Kampus

Algkool külastas ühiselt rahvusooper Estoniat, et nautida balletietendust "Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi".

Õpetajate toas sai tutvust teha oma kooli päeva kinkeraamatute väljanäitusega "Hea eestikeelne raamat".

Lisaks paitasid terve koolipäeva kõrvu tunni alguses Keiti Vilmsi sõnasäutsud.

Elagu emakeel!

Aitäh emakeeleõpetajatele, klassiõpetajatele ja raamatukoguhoidjale vaimu rikastava teemapäeva eest!

Viimati muudetud 14.03.2024.