Reijo Roosi debyytluulekogu „kured kotkad kajakad“ jätkab Eesti-Soome kultuurisilda

Loomise kuupäev 04.03.2022

3. märtsi hommikul teatas noor kirjanik Reijo Roos, et on valminud tema ilukirjanduslik debyyt, rytmilise pealkirjaga luulekogu „kured kotkad kajakad“. Jürgen Rooste ja Mari-Liis Roosi toimetatud ning Asko Künnapi kujundatud teos koosneb kuuest linnunimelisest peatykist, kus Roos räägib nii uljas-nooruslikust armastusest kui ka tema kodumaade Eesti ja Soome avastamismöllust.

Reijo Roos on Tallinna 32. Keskkooli abiturient, noor Eesti-Soome kirjanik, Kirjanike Liidu noorteosakonna juht ja keeleuuendaja, kes propageerib eesti keeles y-tähe kasutamist ü asemel. „kured kotkad kajakad“ ei ole kyll Roosi esimene teos, sest 2020. aasta lõpus ilmus tema koostatud eesti- ja soomekeelne luuleantoloogia „Sinisild/Sinisilta“, mis pälvis selle aasta jaanuaris taaselustatud Henrik Visnapuu preemia nominatsiooni. Nii „Sinisild/Sinisilta“ kui ka „kured kotkad kajakad“ on Tallinna ja Helsingi yhislinnas Talsingis välja antud.

Reijo Roosi debyytluulekogu „kured kotkad kajakad“ kirjastajaks on Näo Kirik. Toimetajad on Jürgen Rooste ja Mari-Liis Roos, kujundaja Asko Künnap. Raamatu ilmumist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

 

Viimati muudetud 04.03.2022.