Salongikohtumine raamatupoe Puänt eestvedajatega

Loomise kuupäev 22.03.2021

Reede pärastlõunal, 19. märtsil kohtus seltskond meie kooli kirjandusesõpru valikkursuselt "Kirjandus 21. sajandil" veebis väikese raamatupoe Puänt asutajate ja eestvedajate Triinu Kööba ja  Elisa-Johanna Liiviga. Elisa-Johanna on, muide, meie kooli vilistlane (38. lend).

Avada oma raamatupood oli kahe sõbra Triinu ja Elisa-Johanna ammune unistus, mille nad on olude kiuste ja raskusi trotsides teoks teinud. Praegu asub juba viiendat aastat tegutsev pood Telliskivi Loomelinnakus. Oma tegevuse eest pälvisid nad möödunud aastal "Aasta raamatusõbra" auhinna.

Sisustasime Zoomis üheskoos pika pärastlõuna, rääkides kirjandusest, inimestest, unistuste täitumisest ja hingeminevatest väikestest seikadest poepidamise argipäevas.
Uurisime, kuidas väike Puänt suurte raamatupoodide kõrval ellu on jäänud ja mis on see miski, mille pärast väikesesse poodi tulla. Triinu ja Elisa-Johanna andsid huvilistele natuke nõu, kuidas oma äriga  alustada ja rääkisid raamatupoepidamise argipäevast. Küsisime, kas  elu raamatute ja raamatusõprade keskel ongi nii romantiline, kui kõrvalt vaadates tundub. Meile jäi mulje, et vist ikka ongi, kuigi selle juurde käib ka suur hulk rutiinset igapäevatööd.

Veel saime teada, et Puändist võib leida ainult neid raamatuid, mis poeomanikele endale meeldivad ja et poodi külastades võib julgelt lugemissoovitusi küsida. Kui olud jälle lubavad, jätkatakse kirjandusürituste korraldamist ja raamatusõprade kohtumisi.

Triinu ja Elisa-Johanna tutvustasid ka mõnda oma viimase aja lemmikut. Olgu kaks neist ära nimetatud: eesti kirjaniku Mudlumi "Mitte ainult minu tädi Ellen" ja prantsuse menukirjaniku Virginie Despentesi triloogia "Vernon Subutex".

Oli innustav kohtuda julgete ja teotahteliste naistega. Loodame, et nende jõud ja inspiratsioon ei rauge. Leppisime kokku, et silmast silma kohtume poes.

Seniks saab kuulata Puändi saadet (uus) raamat IDA-raadios: https://idaidaida.net/shows/uus-raamatlink opens on new page

Samuti tasub liituda Puändi raamatuklubiga: https://puant.ee/e-pood/raamatuklubi-bookclublink opens on new page

Suur aitäh külalistele ja kohtumise korraldajale õpetaja Kristina Jantsonile!

Viimati muudetud 23.03.2021.