Tagasivaade @32 noortekonverentsile

Loomise kuupäev 30.05.2023

5. mail korraldasid meie kooli kultuuriruumi õpilased @32 noortekonverentsi juba neljandat aastat. Konverents kujutab endast TED-talk stiilis ettekandeid, mida esitavad nii asjatundjad kui ka meie oma kooli õpilased. Seekordsel konverentsil räägiti väga erinevatel, kuid kõiki noori siduvatel teemadel, nagu armastus ja aktsepteerimine, nutisõltuvus ja reisimine - kultuuriruumi õpilased valisid teemad. Kingitustega toetasid sündmust Valmiermuiža, Mustamäe keegel, teater Must Kast ja Seik.

Konverentsi otsa tegi lahti meie oma 11.c klassi õpilane Karmen Huberg, kes rääkis kuidas nutimaailm on saanud uueks normaalsuseks ning kuidas liigne sotsiaalmeedias olemine meid tegelikkuses üksteisest kaugemaks jätab.

Järgmisena esines Kersten Kõrge - ultranohik ja vaimse tervise aktivist. Kersten rääkis meile arvutimängudest ja arvutimängusõltuvusest. Väga huvitav oli tema poolt väljatoodud seos arvutimängude žanrite ja inimeste iseloomude vahel.

Edasi viis meid reisimise lainetele meie kooli vilistlane Johannes Lilover, kes rääkis reisimiskirest. Tema esitlusest sai teada palju nippe reisimise kohta ja ka väga motiveerivaid mõtteid. Doris Vahtra jätkas reisimise teemadel ning kutsus üles ja julgustas noori reisima. Samuti rääkis Doris enda õpetlikest reisimiskogemustest ja -lugudest.

Kirjanik ja kultuuriuurija Triin Tasuja tegi aga kannapöörde ning rääkis armastuse ja aktsepteerimise vahelistest seostest andes neile teadusliku vaate. Viimane esineja ei olnud ei keegi muu, kui meie oma kooli 11.d klassi õpilane Martha Mia Veelmaa. Martha seletas, miks me vihkame või ei vihka suudlevaid paare ja kuidas see üldisemalt on seotud inimese vaimse seisuga. Martha esitlus on konverentsi hitt ja sai publikult kõige kõrgema tagasiside.

Selline oli meie selleaastane konverents. Aitäh publikule, kes jätkuvalt ootab meie iga-aastast üsna noort traditsiooniks kujunenud konverentsi. Aasta pärast ootame aga juba kõiki uuesti kuulama uusi teemasid ja esinejaid!

GALERIIlink opens on new page

Viimati muudetud 30.05.2023.