Tagasivaade 8. klasside loovtööde festivalile

Loomise kuupäev 15.01.2024

12. jaanuaril toimus Tallinna 32. Keskkoolis juba teist korda loovtööde festival 7. ja 8. klassidele. 8ndikud esitlesid oma loovtöid ja 7ndikud olid seekord pealtvaatajateks, et aasta pärast olla ise valmis oma loovtöö ettekandeks. Kokku tutvustati selle aasta loovtööde festivalil 45 erineva loovtöö tulemusi.

Loovtööde festivali juhatas sisse direktor Maarja Merigan. Seejärel asuti esitlusi kuulama ja vaatama. Esitlusi hindas žürii, kuhu kuulusid loovtööde juhendajad. Igale esitlusele andsid hinnangu ka 7. klasside õpilased. Nemad tegid märkmeid, mida võiks nähtud ja kuuldud esitlustest oma loovtöö tegemisel ja esitlemisel eeskujuks võtta ning mida võiks ise teisiti teha. Tehtud märkmed võetakse kasutusele järgmisel õppeaastal multimeediatundides, kui alustatakse oma loovtöö ettevalmistustega.

Festivalil esitlused vaheldusid hinnangute andmise ja meeleolukate ajupausidega. Päeva teises pooles sai tutvuda posterettekannetega. Paljude postrite juures olid välja pandud ka loovtöö praktilise töö käigus valminud esemed.

Pärast punktide kokku arvutamist tunnustati parimatest parimaid loovtööde koostajaid ja esitlejaid.

Žürii tunnistas parimateks järgmised esitlused:

1. Georg Sebastian Ots "Puitehistöö"
2. Amanda Raadik, Emma Linda Saul, Susanna Kaldmäe "Stop Motion Film"
3. Getter Kuusk "Koomiks"

Žürii hindas parimateks posterettekanneteks:

1. Karola Raja "Karakternuku loomine"
2. Gerret Koppel, Mathias Paldrok "Lauam'ng "Retro maailm""
3. Ricco Stefan Säilev "Matemaatika lauamäng"

Publiku lemmik oli ka žürii poolt parimate esitluste hulka valitud "Stop Motion Film", mille autorid on Amanda Raadik, Emma Linda Saul, Susanna Kaldmäe.

Posterettekannetest valis publik parimaks Rainer Heinsalu "Videomängud".

Parimad said diplomi ning tehnoloogiaõpetaja Asmo Villaku disainitud ja meisterdatud puidust karbid, mis olid täidetud kommidega. Vahvaid auhinnakarpe näeb uudise juurde lisatud pildil tunnustuse saanud õpilaste käes.

Päeva lõpul tänas põhikooli õppejuht Rita Laur-Reinumägi õpilasi tehtud suure töö eest.

Suur aitäh loovtööde festivali peakorraldajale ja algatajale õpetaja Anne Tiitsile!

Viimati muudetud 15.01.2024.