Tagasivaade meeleolukale õpetajate päevale

Loomise kuupäev 10.10.2022

Kolmapäev, 5. oktoober oli õpetajate päev. Sel aastal usaldati kool tähtsaks päevaks juubelilennu ehk 50. lennu hoolde. Juba hommikul tervitas kooliperet uksel 12. klassi õpilastest moodustatud asendusjuhtkond. Päeva alustati oma klassi tundidega, millele järgnes meeleolukas koolipäev. 12-ndikud asusid klasside ette ja katsetasid kätt õpetajaametis. Õpetajad ise kogunesid aga auditooriumis, kus tähtsa päeva alustuseks pani asendusjuhtkond koolitöötajad proovile Kultuuritaibuga. Küsimused olid sedapuhku meie kooli õpilastelt, mitte nagu klassikalistel Kultuuritaipudel - eesti keele õpetajatelt kultuuriteemadel. Õpetajate jaoks jätkus päev lapsevanem Priit Karjuse loenguga juhtimisstrateegiate kohta, millele järgnes arutelu ja mõttetöö koostöögruppides.

Koolipäeva jooksul oli õpilastel võimalus nautida asendusdirektori ja asendushaldusjuhi korraldatud rock-kontserti, mis leidis aset aula ees. Noortele oli eksprompt-kontserdil rokkimine meeleolukas ja vinge. Lisaks saatsid tundi ja tunnist vahetundi erilised koolikellad.

Usinale koolipäevale järgnes õpetajatele pühendatud gala. Abituurium ja õpetajaskond kogunes hubaseks kujundatud aulasse, et nautida koos 50. lennu korraldatud pidulikku kontsertaktust. Gala algust tähistasid Tuljaku esimesed taktid, millega sisenesid õhtujuhid Helena Zvorovski ja Taavi Tamme. Seejärel esines 12.c klassi õpilane Liisa Raun lauluga "Suuda öelda ei’’, teda saatsid improtantsijad 50. lennust. Peale Liisa armsat lauluviit sisenes asendusjuhtkond mööda punast vaipa: kes lükati sisse arvutikastil, keda kärutati, keda tassiti koolilaual. Suursuguse aktsiooni jätkuks pidas asendusdirektor Timo “Merigan” Lipp kõne, millele järgnes lõpulennule hinge pugenud õpetajatele tiitlite jagamine. Hiljem jagati veel au- kui ka tänukirju nii direktor Maarja Merigani kui ka noorteparlamendi poolt. Gala publikut naerutas 12.b ja 12.d klassi õpilaste tehtud film "Õpetajad üksikul saarel’’ ning 12.b klassi Erik Eduard Lahe slaidiesitlus teemal “Saaremaa”. Gala lõpetas juubelilennu tantsijate koostatud tantsu megamix, millest võttis osa pea kogu lend. 10-minutilise show lõpuks oli püsti kogu saal, et nautida üheskoos Saaremaa valsi tantsimist. Galale pani punkti õhtujuhtide lennukas Tuljaku tõste.

Õpetajad olid peale galat oodatud kaunistatud õpetajate tuppa, kus neid ootas rikkalik suupistevalik ja õdus muusika. Seal andis 50. lend õpetajatele üle oma lennukingituse, milleks on seinakapp, kuhu õpetajad saavad oma kohvitassid riputada. Lisaks sai iga õpetaja endale kingiks Peter Stjernströmi raamatu "Maailma parim raamat". Päevakangelastelt endilt on kuulda olnud rohkelt positiivset tagasisidet ning korraldajad tänavad kõiki toetava ja konstruktiivse tagasiside eest.

Ülevaade 5. oktoobril tituleeritud õpetajatest allpool.

Abituurium andis välja järgmised tiitlid (tänukirjadel on kirjas luuletused, mis õpetajatele tehti; lisaks väikesed pakid):

Raul Aume -  laias laastus, noh, nii on
Meeli Berestovski - unsere beste Märchenerzählerin (meie parim jutuvestja)
Brit Truuts - meie õnneminut
Eha Aare -  kirjanduslik sportlane
Birgit Elu - #eluonElu
Tiina Saar - elukutseline inspireerija
Liivi Kõss - tarkuse ema
Merit Baranin - shalabimm, Baraninn, lemmikmimm
Ulla Herkel -  hummide emand
Kristina Jantson - meie Muumimamma

Noorteparlament tänas tiitlitega järgmisi õpetajaid (tänukirjadel on kirjas luuletused, mis õpetajatele tehti):

Angela Talvi - kõige suurema südamega õpetaja
Eret Hünninen - kõige stiilsem õpetaja
Anu Mõttus - kõige kuldsemate sõnadega õpetaja
Toomas Lõhmuste - kõige paremad comebackid
Ellen Orover - kõige ilusamate juveelide omaja
Aet Laast - kõige parem katkumaski tegija
Sharlote Marleen Kõverik - kõige suurem Sherlock
Pille Unt - kõige parem backflipi tegija
Ülle Aviste - kõige suurem daam
Niina Veisman - kõige suurem hokifänn

Direktor tõi esile õpetajad:

HEA ÕPETAJA 2022 -  Brit Truuts, Berit Soomere, Toomas Lõhmuste

HEA KLASSIJUHATAJA 2022 - Rita Laur-Reinumägi

ELUTÖÖPREEMIA 2022 - Eeva Laul

Tallinna linna aasta õpetaja konkursi laureaadid:

Kristel Kubber - Tallinna aasta klassijuhataja
Eha Aare - Tallinna aasta gümnaasiumiõpetaja
Tiina Saar - Tallinna aasta gümnaasiumiõpetaja
Tiiu Üksik - Tallinna aasta huvialaõpetaja

Fotod galeriislink opens on new page

Uudise fotod on teinud Bethriin Pilv.

Ilusat õpetajate päeva!
50. lend