Tallinna 32. Keskkooli juubelinädal 9.-15. mai 2022

Loomise kuupäev 07.05.2022

Hea koolipere! 

Aeg lendab kiiresti. 1. septembril 1971 uksed avanud Tallinna 32. Keskkool tähistas 2021. aastal juba oma 50. sünnipäeva. 

2021. aasta oli küll meie  juubeliaasta, mis sisaldas kooli tähtpäevale pühendatud sündmusi nii palju, kui see oludest tulenevalt võimalik oli. Punkti oma juubeliaastale paneme aga 2022. aasta kevadel: tähistame uhket juubelit 9.–13. maini toimuva juubelinädalaga ja 15. mail piduliku kontsert-lavastusega Alexela Kontserdimajas. 

Meie juubelinädal on inspireeritud kooli väärtustest, sest väärtused on õhk, mida me iga päev koolis hingame. Sellel nädalal andku riietuses tooni kooli värvid ja sümboolika - kanname koolipusasid, lipse, lehve ja sokke! Keda ja mida kõike nendel päevadel näha ning kogeda saab, lugege altpoolt!

Nautige erilisi juubelihetki, sest meeldivaim kingitus kooli sünnipäevaks on see, kui meil on aega ja rõõmu olla üksteise jaoks olemas. 

Kohtumiseni!

Maarja Merigan

Tallinna 32. Keskkooli direktor

 

Esmaspäev, 9. mai - LOOVUS

Juubelinädala esmaspäev on pühendatud loovusele.

Nädal algab klassi ühise koosolemisega. 1. tunni ajal toimub oma klassi tund, mille raames vaadatakse kooli väärtustest inspireeritud videoklippi ja arutletakse loovuse teemal. Samuti kaunistab iga klass oma klassiukse. Kaunistamiseks on ette antud maalitud lõuend, millele klass koostöös klassijuhatajaga saab kirjutada ja joonistada kooli juubelile pühendatud häid soove ja ilusaid mõtteid! Iga klass lepib kokku, millega klassijuhatajatunnis veel tegeleda soovitakse – on võimalik vaadata meenutuseks vanu fotosid ja rääkida lugusid, mängida lauamänge, laulda ja tantsida.

Tallinna 32. Keskkool on alati olnud loov ja lõbus! Seetõttu on terve koolipäeva vältel võimalik erinevates paikades avastada ja nautida meie kooli huviringide ja julgete solistide pop-up esinemisi.

Esmaspäevast alates on fuajees üleelusuuruses nostalgiline telefon Nokia 3250, mida saab terve juubelinädala jooksul kasutada pildistamiseks koos sõpradega! Kui oled toreda foto teinud, lae see üles Instagrami, kasutades teemaviidet #32kool50.

 

Teisipäev, 10. mai – AVATUS 

Juubelinädala teisipäev on pühendatud avatusele.

Päeva 1. tunnis vaadatakse kooli väärtustest inspireeritud videoklippi ja arutletakse avatuse teemadel.

2. tundi kutsuvad klassijuhatajad külla vilistlasi ja lapsevanemaid.

Sel päeval vahetavad huvilised õpetajad omavahel ainetunde ja klasse. 

Päeva jooksul toimub kolm majatuuri, mille käigus saavad soovijad koos juhtkonnaga käia läbi kõik nurgatagused ja ruumid, kuhu niisama lihtsalt ei pääse.


Kolmapäev, 11. mai – HOOLIVUS

Juubelinädala kolmapäev on pühendatud hoolivusele.

Päeva 1. tunnis vaadatakse kooli väärtustest inspireeritud videoklippi ja arutletakse hoolivuse teemadel. Häid mõtteid saab kirja panna ka klassiukse lõuendile.

2. mail loosib iga I ja II kooliastme klass omale sõprusklassi suuremast kooliastmest. Sõprusklassid valmistavad hoolivuspäevaks, 11. maiks vastastikuse üllatuse. Selleks võib olla ühistegevus vahetunnis, mõne tunni ajal klassis või õues. Koos võib mängida, meisterdada, esineda üllatuskavaga või teineteisele midagi õpetada. Tegevused ja klasside kohtumised lepivad kokku klassijuhatajad.

Kolmapäeval on galeriikoridoris traditsiooniline koogimüük. Suu saab magusaks teha taas õpetajate tehtud küpsetistega. Leti taga on aga seekord õpetajad ja teised koolitöötajad. Kogutud rahaga toetame Aktiivi, kes on kogu õppeaasta koogimüüke läbi viinud.

 

Neljapäev, 12. mai – VASTUTUS

Juubelinädala neljapäev on pühendatud vastutusele. 

Päeva 1. tunnis vaadatakse kooli väärtustest inspireeritud videoklippi ja arutletakse vastutuse teemadel. Koos õpilastega on tundi oodatud ka lemmikloomad, kelle omanikud räägivad klassikaaslastele lemmikloomaga kaasnevast vastutusest. 

Lisaks anname sel päeval vastutuse ja võimaluse õpilastele viia läbi tunniosa või ainetund. Aineõpetaja lepib huviliste õpilastega kokku, kes tema tunnis sel päeval õpetajana klassi ette astuvad.

 

Reede, 13. mai – PIDUPÄEV

Juubelinädala lõpetab kooli 50. sünnipäevale pühendatud pidupäev ühise tordisöömise ja viktoriiniga selle kohta, kui hästi oma kooli tunneme.

Päev algab õpetajate ja teiste koolitöötajate jaoks 1. tunni ajal kokkusaamisega aulas, kus hommikuse kohvilaua taga jagame ühiseid kooliga seotud hetki ja seame vaimu valmis pühapäevaseks kontsert-lavastuseks.

Õpilased on pidupäeval kooli oodatud 2. tunniks (2.-3. klass ikka 5. tunniks), mis kõigil klassidel on oma klassi tund. Sünnipäeva puhul sööme oma klassi tunnis torti ning osaleme Kultuuritaibu erivoorus, mis on pühendatud meie kooli loole.

Et Kultuuritaibu erivoorus taibukusega hiilata, tasub juba juubelinädala algusest peale lugeda tähelepanelikult kooliseintel ja stendidel olevaid fakte ja infokillukesi, mis jutustavad meie kooli 50 tegutsemisaastast.

Lisaks loosime klasside vahel välja 500-eurose reisitšeki, mille paneb välja meie kool. Õnneloosis osalevad kõik klassid, aga võitjaid on üks. Loosimine toimub 2. tunni ajal Zoomis. Reisiraha on kasutatav juba kohe sel kevadel.

 

Pühapäev, 15. mai – KONTSERDIPÄEV

Tallinna 32. Keskkooli 50. juubeli kontsert-lavastus "Minu inimesed" toimub 15. mail kell 17.00 Alexela Kontserdimajas. Oodatud on kõik õpilased, vilistlased, õpetajad, koolitöötajad, lapsevanemad ja kooli sõbrad! Kontsert on tasuta, kuid enda tulek tuleb registreerida 1. maiks SIIN.link opens on new page

Lavale toome oma koolivaimu, mida on kandnud meie inimesed läbi viie aastakümne. Äratundmisrõõmu leiab igaüks, kes on olnud osa meie loovast, avatud ning hoolivast koolist - kes ikka ja jälle räägib või mõtleb 32. keskkooli fenomenist. Kontserdil saab osa tantsust, muusikast, sõna- ja filmikunstist meie mitmete õpilaste, vilistlaste ja õpetajate esituses. Ootame Sind väga vaatama!

 

Laupäev, 21. mai – VILISTLASPIDU

Vilistlaste kokkutulek toimub koolimajas, kuhu on oodatud ka meie kooli praegused ja endised õpetajad ja muud koolitöötajad.

https://fb.me/e/2lpFlLNcSlink opens on new page

Oodata on etteasteid vilistlastelt, peoõhtusse valivad muusika õpetajatest DJ-d ning esineb ansambel 2 Quick Start.

Piletid kokkutulekule leiab siit:

https://fienta.com/et/tallinna-32-keskkooli-50-juubellink opens on new page

Lisanduvate küsimuste korral kirjutada vilistlaskogu juhile: carinejessicak@gmail.com

Viimati muudetud 09.05.2022.