Tallinna kooliteatrite festivali tulemused

Loomise kuupäev 01.04.2024

Vabariikliku kooliteatrite festivali 2024. aasta Tallinna piirkonnavoor on läbi saanud. Kümnendat juubelihõngulist aastat järjest tuldi kokku Tallinna 32. Keskkooli aulas.

Sel aastal osales 15 truppi: seitse 5.-9. klasside truppi ja kaheksa 10.-12. klasside truppi. Žüriisse kuulusid kirjanik Indrek Koff ning näitlejad Lee Trei ja Henessi Schmidt. Mõlemast vanuseasmest valiti laureaadid, kes lähevad linna esindama vabariiklikusse vooru. Lisaks valis žürii välja mõlema vanuseastme parimad mees- ning naisnäitlejad ja jagas ka eripreemiaid.

5.-9. KLASSID

Laureaat: Tallinna Reaalkooli Reaalteater “Võrgust välja”
Parim meesnäitleja: Siim Kaasik (Tallinna Reaalkooli Reaalteater)
Parim naisnäitleja: Adeele Randver (Tallinna Reaalkooli Reaalteater)
Eripreemiad:
selge sõna eripreemia - Ott Kristian Dikson
lavalise liikumise eripreemia - Teater-Stuudio BOOM “Peeter Paan”
lavalise rikkuse eripreemia - Tallinna 32. Keskkooli KOKK “Tädi Klaara”

10.-12. KLASSID

Laureaat: Tallinna Vaba Waldorfkooli 12. klass "Foethe Gaust"
Parimad meesnäitlejad:
Oskar Speek ja Moje Trutin (Tallinna 21. Kooli kooliteater)
Parim naisnäitleja: Helerin Vaik (Tallinna Vaba Waldorfkool)
Eripreemiad:
julge, ausa ja puudutava etteaste eest - Angela Maiste
eheda kohalolu eest - Karolina Vapper
eripreemia ansamblimängu eest - Tallinna 21. Kooli kooliteater "Kas ma olen nüüd elus?"
kostüümi- ja lavakunsti eripreemia - Tallinna Kunstigümnaasiumi Koplikad “Grease”

Kõik trupid ja korraldajad said traditsiooniliselt festivali rinnamärgid, mis on igal aastal uue kujundusega. Auhinnad pani välja Tallinna Haridusamet, Tallinna 32. Keskkool ja ka mitmed toetajad: VAT Teater, Tallinna Linnateater, Von Krahl, Eesti Draamateater, Theatrum, Rahvusooper Estonia, Rakvere Teater, Eesti Noorsooteater ja Petrone Print.

Suur tänu Tallinna 32. Keskkoolile festivali võõrustamise eest ja korraldajatele Kristel Kubberile, Eva Kalbusele ja Anete Põltsamale. Festivalil abistasid 10.d ja 11.d teatriõpilased, IT-tugi Kaur Hendrikson ja pilte tegi Leela Mia Auväärt 11.d. Tehnikapuldis oli lisaks Eventech OÜ tehnikule ka 11.c klassi õpilane Sebastian Mattias Selirand.

Täname kõiki truppe suure töö eest ning palju õnne kõikidele võitjatele!

Kohtume järgmisel aastal!

Viimati muudetud 01.04.2024.