Tallinna kooliteatrite festivali võitis 12.d klassi lavastus "Maniakk"

Loomise kuupäev 30.03.2023

Tallinna linna kooliteatrite festivali 2023. aasta voor on läbi saanud. Üheksandat aastat järjest tuldi kokku Tallinna 32. Keskkooli aulas.

Sel aastal osales 15 truppi: kümme 5.-9. klasside truppi ja viis 10.-12. klasside truppi. Žüriisse kuulusid põhikooli päeval Jan Kaus, Lee Trei ja Miika Pihlak, gümnaasiumi päeval Külli Reinumägi, Lee Trei ja Miika Pihlak. Mõlemast vanuseasmest valiti laureaadid, kes lähevad linna esindama vabariiklikusse vooru. 5.-9. klasside laureaat on Teater-Stuudio BOOM lavastus “Pagas” ning 10.-12. klassi laureaat on Tallinna 32. Keskkooli 12.d klassi lavastus “Maniakk”.

Lisaks valis žürii välja mõlema vanuseastme parimad mees- ning naisnäitlejad ja ka eripreemiad.

5.-9. KLASSID

5.-9. klasside laureaat - Teater-Stuudio BOOM lavastus “Pagas” (juhendaja Elena Ganina)
5.-9. klasside parim naisnäitleja - Loreta Kaljas, Tallinna Vaba Waldorfkool 8. klass (juhendaja Siiri Veensalu) lavastusest “Alice imedemaal”
5.-9 klasside parim meesnäitleja - Eldar Okunev, Lendav Lehm lavastuses “Pinocchio”
Eriauhind veenva ja orgaanilise teksti esitamise eest - teatritrupp 3 Õuna, lavastusele “Varesele valu, harakale haigus…” (juhendaja Aita Vaher)
Eriauhind noortele eakohase teema isikliku käsitlemise eest - Nõmme Huvikooli Teater Draamastuudio, lavastus “Suletud tunnete taga” (juhendaja Marii Noor)
Lavastaja eriauhind loomingulise julguse eest - Janika Koppel (trupist Lendav Lehm)
Eripreemia sarmika kohalolu eest - Adeline Tamm Teater-Stuudiost BOOM

10.-12. KLASSID

10.-12. klasside laureaat - Tallinna 32. Keskkooli 12.d klassi lavastus “Maniakk” (juhendaja Toomas Lõhmuste)
10.-12. klasside parim naisnäitleja - Reelika Unt lavastusest “That bitch Balti Jaam” (juhendaja Ande Jakovlev), trupist Kruvikeeraja
10.-12. klasside parim meesnäitleja - Kaur Tõra lavastusest “Maniakk” (juhendaja Toomas Lõhmuste), Tallinna 32. Keskkooli 12.d klassist
Eripreemia trupile Kruvikeeraja kiirgava mängulusti eest absurdi edastamisel
Eripreemia Tallinna 21. Kool teatriringile ilusa ühishingamise ja läbitunnetatud materjali esitamise eest

Truppidele ja juhendajatele on Tallinna Haridusameti poolt rinnamärgid ja tänukirjad.
Täname ka sponsoreid, kes meie laureaate ja eripreemiaid toetasid: VAT Teater, Tallinna Linnateater, Von Krahl, Eesti Noorsooteater, Theatrum, Eesti Hoiuraamatukogu ja Eesti Draamateater.

Suur tänu Tallinna 32. Keskkoolile festivali võõrustamise eest ja korraldajatele Kristel Kubberile, Eva Kalbusele ja Ketrin Kasteheinale.

Täname kõiki truppe suure töö eest ning palju õnne kõikidele võitjatele!

Kohtume järgmisel aastal!

Viimati muudetud 31.03.2023.