Tänavuste maailmapäevade fookusteema oli elurikkus

Loomise kuupäev 06.12.2022

Juba viiendat korda toimus koolis maailmanädal, mille tänavune fookusteema oli elurikkus.
28. novembrist kuni 2. detsembrini kohtus koolipere põnevate külalistega, huvilised said osa töötubadest ja muudest tegevustest ning kindlasti ei jätnud kedagi külmaks vahetundides kooliraadiost kõlanud rahustavad loodushelid või kooli telerites näidatud loodusfotod.

Populaarseimateks külalisteks osutusid bioloog Aleksei Turovski ning Maarja Serg ja Helen Hirv LUMI'st. Huvilisi kuulajaid ja kaasamõtlejaid jagus erinevates kooliastmetes siiski kõikidesse vestlusringidesse. Uusi teadmisi tõid õpilastele ka Eesti Teaduste Akadeemia president, mereteadlane ja matemaatik Tarmo Soomere, sünoptik Ele Pedassaar, mesinikud Marje Suharov ja Viljar Norman, metsandusekspert Mati Sepp, merebioloog Jonne Kotta.

Lisaks toimusid huvilistele Loodusmuuseumi esindaja Lennart Lennuki töötoad ja keskkonnaõpetaja Helen Orav-Kotta läbiviidud Kliimakooli viktoriinid, mille võitjateks osutusid 8.A klass ja 12.C klass.

Maailmanädal algas esmaspäeval 2. tunni ajal traditsioonilise KAE-tunniga (kestliku arengu eesmärkidele pühendatud ainetunniga), kus iga klass valmistas temaatilise plakati. Maailmanädala lõpetas reedel 2. tunni ajal läbiviidud Kahoot, mis koondas nädala jooksul õpitut.

Oleme kõik taas teadmiste võrra (elu)rikkamad!

Maailmanädal toimus MTÜ Mondo maailmapäevade konkursi raames, mida rahastasid ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ja Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusprogramm. Samuti panustas maailmapäevade õnnestumisse sponsorina Tallinna 32. Keskkool.

Aitäh kooli jõudnud külalistele!
Tänusõnad maailmanädala korraldusmeeskonnale ning kõigile õpetajatele ja õpilastele, kes ühel või teisel moel maailmanädalasse panustasid!

Viimati muudetud 06.12.2022.