TEADE: koolikorraldus alates 29. jaanuarist

Loomise kuupäev 26.01.2024

Eesti Haridustöötajate Liidu streik jätkub ning mõjutab jätkuvalt koolikorraldust ka Tallinna 32. Keskkoolis.

Alates esmaspäevast, 29. jaanuarist saame siiski koolis hakata taastama kontaktõpet. See tähendab, et kõik klassid ja mittestreikivad õpetajad tulevad tagasi kooli.

Kuna streikivaid koolitöötajaid on ikkagi märkimisväärne hulk, siis tuleb arvestada nii jooksvate tunniplaani muudatustega kui ka sellega, et nii mõnelgi klassil tuleb ette üksikuid distantsõppe päevi, mil õpitakse kodus.

Põhimõtted, mille järgi teisel streiginädalal (29. jaanuar - 2. veebruar) õppe- ja huvitööd koolis korraldame:

• Õpilastel toimuvad tunnid ja muud tegevused mittestreikivate õpetajatega.
  • Streikivate õpetajate tunde üldjuhul ei asendata, v.a paralleelselt toimuvad rühmatunnid.
  • Kooli kodulehel on üleval nn eritunniplaan, mida tasub jälgida eelkõige päeva kaupa, sest mittestreikijate ja streikijate õpetajate info võib jooksvalt muutuda.
    • Tunniplaanis näitame ära need tunnid, mis praeguse info kohaselt toimuvad.
    • 5.-9. klassil võib tunniplaanis olla märge “alternatiivsed tegevused”, mis tähendab, et klassil ainetundi ei ole, aga toimuvad muud õppetööd asendavad tegevused.
  • Kui 5.-12. klassil tekib koolipäeva streigi tõttu ärajäävaid tunde ning on mõistlikum korraldada selle klassi õppetöö konkreetsel päeval distantsõppe vormis veebitundidena kodus, siis selle kohta jõuab õpilaste, lastevanemate ja ka asjaosaliste õpetajateni e-kirjaga teavitus vastava kooliastme õppejuhilt hiljemalt eelmisel päeval kella 14.00-ks.
    • Ehk siis vaikimisi on kõik klassid alates esmaspäevast, 29. jaanuarist koolis kontaktõppel, sest hakkame tasapisi tavapärast koolikorraldust taastama.
    • Kui klass jääb järgmisel päeval koju distantsõppele, siis see info jõuab asjaosalisteni hiljemalt eelmisel päeval.
  • Kui klassil on järgmisel koolipäeval tunniplaanis mingeid erisusi (nt tullakse kooli hiljem, päev lõpeb varem), siis sellest annab õpilastele, lastevanematele ja ka asjaosalistele õpetajatele e-kirjaga teada kas vastava kooliastme õppejuht või klassijuhataja (kui ta ei streigi) hiljemalt eelmisel päeval kella 14.00-ks
  • Kõik 5.-12. klassi distantsõppe tunnid on teisel streiginädalal veebitunnid.
  • Tasub arvestada, et kehalises kasvatuses algavad nüüd 2.-11. klassil suusatunnid, mis toimuvad Nõmmel ja kuhu viib-toob kooli juurde tellitud buss. Tunnid on õues, selga-jalga ilmale ja suusatunnile vastav riietus.
  • Üldjuhul gümnaasiumi valikkursused toimuvad koolis kontaktõppel. Kui klassil on valikkursuse päeval vaid distantsõppe veebitunnid kodus, siis valikkursusteks tuleb ikka kooli tulla, sest neis on grupid lennuülesed.

Koolimaja on jätkuvalt avatud tavapäraselt ning ka distantsõppe päeval on võimalik õpilastel tulla raamatukokku kirjandust laenutama või tervisemure korral kooliõe juurde.

Ka toitlustamine saab uuel nädalal olema tavapäraselt. Kõik klassid söövad oma tavapärases söögivahetunnis või söögitunnis. Distantsõppe päeva puhul võivad soovijad õpilased tulla kooli sööma, ette registreeruma ei pea.

Meie kooli puudutavatele õppekorralduslikele küsimustele vastavad õppejuhid vanuseastmeti:

Streigiga seotud küsimustele saab infot paluda meie kooli streigijuhilt õpetaja Anni Välilt (anni.vali@32kk.edu.eelink opens on new page).

Viimati muudetud 26.01.2024.