Teema-aasta tunnid suurtelt väikestele

Loomise kuupäev 14.12.2023

Tallinna Haridusamet on käesoleva õppeaasta keele ja kultuuri teema-aastaks nimetanud. November selles aastas on maailmahariduse kuu ja detsember on traditsioonikuu. Just nende kahe kuu teematunde tegid 11. klasside kultuuriruumi õpilased 3.-4. klassidele. Kokku tegid suured väikestele seitse teematundi. Maailmahariduse tunde oli neli: sallivus, laste õigused, inimõigused ja õiglane kaubandus (lähtudes ka UNESCO kalendri päevadest) ja traditsiooni tunde anti kolm: Eesti, pere ja kodu ning jõulud.

Kõikide tundide esimeses osas andsid 11. klasside õpilased algkooli õpilastele teemast lühiülevaate, küsisid nende seniseid teadmisi ja lisasid juurde uusi. Teine osa tunnist oli praktiline, et siduda teema tegevusega: etüüdide tegemine, plakati joonistamine, voolimine, meisterdamine, töölehe täitmine, Kahooti mängimine jmt.

Lisaks teema-aastal osalemisega seoti tundidega mitmeid uusi kogemusi: gümnasistide omavaheline koostöö ja tundide ettevalmistus, noortelt noortele õppimistegevus ja sotsiaalse sisuga teematunnid.

Aitäh, kultuuriruumi õpilased ja õpetaja Kristel Kubber!

Viimati muudetud 14.12.2023.