Tule kooli vaktsineerima!

Loomise kuupäev 24.08.2021
Hea õpilane, hea lapsevanem,

selleks, et koolitöö saaks algaval õppeaastal toimuda kontaktõppena koroonaviiruse jätkuvale levikule vaatamata pakub Tallinn vähemalt 12-aastastele õpilastele, nende vanematele ja teistele huvilistele võimalust kahel augusti lõpu nädalavahetusel võimalust eelregistreerimata vaktsineerida Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga.

Kasuta võimalust, õpilasena pea nõu vanematega ja tule kooli vaktsineerima. 
Võid võtta kaasa ka veel vaktsineerimata pereliikmed ja sõbrad.

27.-29. augustil kell 10.00-20.00 on vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32), Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19), Haaberstis Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).

Miks vaktsineerida?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, haigussümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga ka väga raskelt mitmete tüsistustega, mis püsivad ka haiguse läbipõdemise järel. Covid-19 vastu nakatumise eest kaitseb kõige paremini vaktsineerimine.

Vaktsineerimine on vajalik selleks,
  • et koolinoored saaks algaval kooliaastal käia normaalselt koolis ja trennis;
  • et sotsiaalne päriselu oleks jätkuvalt võimalik;
  • et hoida oma lähedasi haigestumast.
Mida teha?
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida digilugu.eelink opens on new page või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.
  • Lapsevanema kirjaliku nõusoleku vorm on SIIN. Lapsevanem võib a) nõusoleku vormi täita, digiallkirjastada ja saata kooliõele meril.saarkoppel@kth.eelink opens on new page; b) nõusoleku vormi täita, välja trükkida, allkirjastada või c) kirjutada käsitsi nõusolek ja see allkirjastada. Paberil nõusolek tuleb vaktsineerimisele kaasa võtta.
  • Võta kaasa oma ID-kaart.
  • Võta kaasa veel vaktsineerimata pereliikmed ning sõbrad ja tule lihtsalt kohale.
  • Iga Tallinna õpilane saab vaktsineerima minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine toimub.
Põhjalik info vaktsiini koostise, vastunäidustustuste, võimalike kõrvaltoimete ja hoiatuste kohta on leitav https://vaktsineeri.ee/covid-19/covid-19-vaktsiinidlink opens on new page.

Iga vaktsiinisüsti saanud õpilane saab väikese meene ning osaleb auhinnaloosis.

Aitäh, et aitad ühiselt koroonale vastu astuda!
 
 
 
Viimati muudetud 26.08.2021.