UNESCO ühendkooli tegemised märtsis

Loomise kuupäev 09.04.2024
Märtsis tähistasime koolis kahte ÜRO tähtpäeva: 22. märtsil veepäeva ja 25. märtsil Maa tundi.

Veepäeval mõtlesime rohkem veele ja selle tähtsusele meie igapäevases elus. Tundides vaadati filme, arutati veega seotud probleemide üle ja mängiti veeteemalist Kahooti.

Põhikooli ja gümnaasiumi klasse kutsusime üles osalema Veepäeva fotolavastuses. Klass mõtles veega seotud teemadele ja lavastas selle põhjal situatsiooni, mis seostub veega. Laekus 4 fotot: 7.b "Vesi spordis", 8.c "Väärtusta vett - vesi on püha", 10. b "Nagu 17 tilka vett",10. d "Tänulikkus".
Täname kõiki osalejaid toredate piltide eest!

25. märtsil 2. tunni ajal pidasime koolis Maa tundi, mis kutsub üles majapidamisi ja ettevõtteid lülitama üheks tunniks välja tuled ja muud elektroonilised seadmed, et juhtida tähelepanu vajadusele kliimamuutuste suhtes midagi ette võtta. Aitäh kõigile neile, kes selle tunni ajal loobusid elektroonikast!

Koolis käisid 25. märtsil õpilastega kohtumas ka külalised - Camilla Kastein ja Eve Tobijas Naiskodukaitsest, kes rääkisid elektrikatkestustest, kuidas nendeks valmis olla, mis varud peaks kodus olema ja mis kaasneb elektrikatkestusega. Loomulikult ka "Ole valmis" äpist ja selle kasutamise võimalustest.
Aitäh külalistele meid ettenägematuteks kriisideks ettevalmistamise eest!
Viimati muudetud 09.04.2024.