Unustamatu “TaevaSina”

Loomise kuupäev 13.03.2023

23. veebruaril 2023 toimus Tallinna 32. Keskkoolis praktilise töö raames Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud sündmuste päev “TaevaSina”. Sündmuste pealkiri ja kogu sisu oli kantud ideest, kuidas Eesti vanarahvas nägi taevalaotust ja mida meie täna tähistaevasse vaadates mõtleme ja tunneme. Päev algas hommikuse kontserdiga, mil kogu koolipere kogunes kontserdisaaliks muudetud võimlasse, et üheskoos tähistada vabariigi aastapäeva, vaadata kontserti, kuulata direktor Maarja Merigani kõne ja kuulutada välja tänavuste andekate laste tiitlite pälvijad (Adriana Soodla 4.a, Jonas Meriloo 7.b ja Jan-Markus Maasepp 12.b). Kontserdil võis näha oma kooli kaasaegseid tantsijaid, keda juhendas õpilane Nora Katreen Harik ning kahe taevateemalise etüüdiga esines kooli teatritrupp KOKK teatriõpetaja Eva Kalbuse juhendamisel. Loomulikult ei puudunud ka rahvatantsijad, kes esinesid rahvatantsuga “Elotähti” ning neid juhendas abiturient Helena Zvorovski. Muusikalise etteaste pani kokku muusikaõpetaja Gerly Kättmann ning lavale jõudis täiskoosseisus bänd, kolm solisti ning noortekoor. Kontserdi lõpetas luuleline tervik, kus erinevate vanuseastmete esindajad esitasid Loretta Kaarti ja Brita Juske loodud taevateemalist luulet. Kontserdi läbivad tegelased noormees ja neiu, keda kehastasid abituriendid Helena Nurmik ja Raul Rõkk, liikusid läbi mõtliku ja südantliigutava kontserdi ning leidsid järgneva mõtte –

ja taas on lagi helge ja valge
kergus me jalgeis
rahu me palgeil
oleme koos
meid on kolm
sina, mina ja taevasina

Kohe pärast kontserdi lõppu algas Aktiivil kibe töö, mille käigus muudeti kontserdisaal uhkeks ballisaaliks, et kell 18.00 saaks alata kauaoodatud gümnaasiumi ball. Balliõhtu oli meeleolukas ja meeldejääv, külalisi tuli 335 ning programmi jooksul võis lavalaudadel näha bändi Out of Pace, tantsida üheskoos ühistantse, mida vedasid eest säravad õhtujuhid õpilased Gerda Sepp ja Juss Kaspar Lvovs ning nautida lookas söögi- ja joogilauada. Õhtut rikastasid erinevad esinejad. Vahepauside ajal esines õpilane Arseni Tšurdaljov õhuakrobaatika kavaga, võistlustantsijad ja Eesti meistrid Chrislyn Kullamaa ning Elisei Matveev ja särtsakas Utopia Entertainment meie oma vilistlaskoosseisus. Välja anti ka ballitiitleid ning tähtsaimate tiitlite pälvijateks ehk säravaimaks täheks ja tähtjannaks kuulutati 12.d klassi õpilane Taavi Tamme ning 11.b klassi õpilane Liis Künnapu. Õhtu lõpetasid kooli elavad legendid – haldusjuht Freddi Nuum ja IT-juht Margus Laanemäe oma DJ set’i ja show’ga, mida nautisid gümnasistid väsimatult lava ees. Just see kujunes õhtu menukaimaks osaks.

Sündmuste päeva valmistati ette kuid ning Aktiiv veetis unetuid öid, et kõik saaks suurejooneliselt ja uhkelt valmis ning sündmuse sisu oleks köitev ja kaunis. Koolikaaslaste tagasiside oli väga positiivne. Külalised jäid rahule nii kontserdi kui õhtuse balliga ning see tegi korraldajate hinged rõõmsaks.

Praktilise töö autorid on 11.b klassi õpilased Evaliis Läll ning Marjanna Kadanik. Tehnilise produktsiooni autor on 11.a klassi õpilane Georg Pallas. Töid juhendas huvijuht Kristel Kubber.

“TaevaSina” video materjal:
Sündmuste päeva kokkuvõttev videolink opens on new page (Autor: Aktiivikas Kaur Kulver)

EV105 kontserdi ülesvõtelink opens on new page (Autor: meediaaktiiv)

EV105 timelaps videolink opens on new pageEV105 timelaps video"> (Autor: Kaur Hendrikson)

“TaevaSina” fotomaterjal:

Kõik fotod koondatud Flickerisselink opens on new page

Balli fotonurga fotodlink opens on new page

Balliõhtu fotodlink opens on new page (Fotograaf: Bethriin Pilv)

Balliõhtu fotodlink opens on new page (Fotograaf: Kaimar Tauri Tamm)

Kontserdi fotodlink opens on new page (Fotograaf: Keity Kärol Konsa)

Kontserdi fotodlink opens on new page (Fotograaf: Leela Mia Auväärt)

Fotod kontserti peaproovistlink opens on new page (Fotograaf: Lisanna Teder)

Fotode kasutamisel palun ära märkida ka fotograaf!

Tänud korraldusse märkimisväärse panuse andmise eest:
Kertu Raidmaa 11.B
Anete Põltsama 12.D
Katharina Kaljuste 11.B
Heti Darleen Vihman 11.D
Inger Karjus 11.C
Tristan Põder 11.C
Hugo Leinola 11.C
Kevin Sõmerik 10.D
Jenne Marleen Sander 12.B
Sebastian Mattias Selirand 10.C
Nora Katreen Harik 11.C