Vabariikliku kooliteatrite festivali Tallinna eelvoor 2024

Loomise kuupäev 18.01.2024

Tallinna linna kooliteatrite festival 2024

AEG JA KOHT
Vabariikliku kooliteatrite festivali Tallinna linna eelvoor toimub Tallinna 32. Keskkoolis (Kiili 10) 26. ja/või 27. märtsil 2024.

OSAVÕTJAD
Põhikoolide, gümnaasiumite, põhiharidusel baseeruvate ametikoolide ja kooliväliste kultuuri- ja haridusasutuste õpilased.

Festival toimub kahes vanuseastmes:
5.- 9. kl õpilaste trupid
10.- 12. kl õpilaste trupid

NB! Täpsed kuupäevad ja alguskellaajad pannakse paika, kui eelregistreerimine on lõppenud. Kui osalejaid on vähem, toimub mõlema vanuseastme festival ühel päeval.

Festivalil osalemine on tasuta!

ETENDUSE PIKKUS JA KEEL
Esinemisaja pikkus:
põhikooli vanuseastmes kuni 30 min.
gümnaasiumi vanuseastmes kuni 50 min.

Etendus peab olema eesti keeles!

REGISTREERIMINE
Eelregistreerimise viimane tähtaeg on 1. veebruar 2024.

Loobumise korral palume korralduslikel põhjustel teada anda HILJEMALT 1. märtsiks. Trupid, kes loobuvad osalemisest pärast seda, peavad arvestama festivalikeeluga 2025. aastal, sest eelnevate aastate kogemuse põhjal tekitab see korralduses liiga suuri ebameeldivusi nii teistele truppidele, ajakavale, žüriile, publikule kui ka festivalikuludele.

KORRALDAJAD
Tallinna Haridusamet ja Tallinna 32. Keskkool

HINDAMINE
Etendusi hindab žürii. Edasipääsejad selgitatakse kohe peale iga vanuseastme programmi lõppu. Žürii otsusega saadetakse riigifestivalidele üks kooliteatri trupp igast vanuseastmest. Žüriil on õigus mitte edasi saata esindajat vastava taseme puudumisel.

AUTASUSTAMINE
Iga osavõtja saab tänukirja ja väikese meene. Mõlema vanuseastme parim saab tänukirja ja keraamilise meene. Jagatakse erinevaid eripreemiaid ning lisandub ka sponsorauhindu.

TINGIMUSED
Korraldajad tagavad igale osavõtvale trupile väikese ala oma asjade hoidmiseks ja privaatse ruumi vahetult enne oma etendust (üks etendus enne).

Esinemiskohaks on kooli aula. Lava suurus: laius 5.93 m, lava sügavus on 5.38 m ja lavaääre kõrgus on 46 cm. Lava on libe. Laval on mustad aksid ja paar meetrit ruumi mõlemal pool lava akside taga liikuda. Lavale viib üks uks. Ühelt lava poolelt teisele saab tagumise lavariide kaudu liikuda. Lava ees on tumesinine lavakardin, mida saab ette tõmmata. Lava asub „kasti sees” ehk vajab hääle head suunamist.

On võimalik kasutada heli koos helitehnikuga (muusika palume saata Drive’i lingina või võtta kaasa mälupulgal). Valgusseadmete olemasolu.

Kui teil on soov kasutada meie heli- ja valgustehnikute abi, siis märkida see ka registreerimisel, sest siin saame vajadused enne festivali läbi rääkida. Võimalik on teie enda heli- ja valgustehnikute kaasamine samuti.

Trupi erisoovid (soovite kasutada toole, laudu või soovite mikrofone, võimendust jne) esitada hiljemalt 1. veebruariks ehk koos registreerimisega.
NB! Meie poolt saab kooli standardmõõtmetes laudu, toole. Peamised ja erilised rekvisiidid tuleb igal trupil ise kaasa võtta!

REGISTREERIMINE
Kõik trupi esinejad peavad kuuluma õigesse vanuseastmesse või tuleb registreerida end vanima liikme järgi ehk nooremad õpilased võivad kuuluda ka vanemaastme truppi.

Eelregistreerimise lõpptähtaeg on 1. veebruar 2024 elektroonsel registreerimislingillink opens on new page.

Eelvooru tulles võtta kaasa täpsustatud nimekiri ja kavalehed (vähemalt 4 tk).

Festivalist osavõtja kohustub austama esinejat ja publikut ning pidama kinni festivali reeglitest.

Rohkem informatsiooni: teatrifestival@32kk.edu.eelink opens on new page

Ootame teid teatrifestivalile!