Veebruar oli olümpiakuu

Loomise kuupäev 17.03.2022

2021/22. õppeaasta on pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile. Veebruarikuu oli olümpiakuu.

Spordi kaudu saab kasvatada noori olümpialike väärtuste vaimus. Tahe, sihikindlus, keha ja vaimu koostöö, jõupingutus iseenda seatud sihtide saavutamiseks, rõõm endaga tehtud tööst ja oma arengust, eeskujud, ausus ja austus enda ja teiste vastu, rahumeelsem maailm enda sees ja ümber – need on olümpismi kui elufilosoofia põhimõtted.

Algklassidele toimus 25. veebruaril projektipäev „Lahe olümpia“. 1.–4. klasside õpilased said lahendada olümpiakuu viktoriini. Enne vastamist tuli tutvuda fotode, videode ja tekstidega, mis juhendasid õigete vastusteni. Huvilised said end lisaks proovile panna proffidele mõeldud viktoriinil. Avastusrohke päeva lõpetuseks täitsid õpilased olümpiateemalise loovülesande.

Lisaks meisterdasid 2.b klassi õpilased jäätisepulkadest ja pesulõksudest suusatajad ning veebruarikuu iga koolipäev algas värskete olümpiauudistega. Ühiselt tähistati ka Kelly Sildaru medalivõitu.

5. klassid osalesid lisaks miniolümpiamängudel, mille korraldasid oma praktilise töö raames 11. klassi Katrin-Riina Hanson ja Karina Vainola. Miniolümpiamängud olid korraldatud päris olümpiamängude stiilis. Mängude alguses kogunesid viiendikud kahe kaupa rivvi, kõige ees kaks õpilast, kes hoidsid meeskonna lippu. Noored sportlased sisenesid võimlasse muusikapala “Olympic Fanfare and Theme” saatel. Klass tutvustas oma lippu, tiiminime ja hüüdlauset. Miniolümpiamängudel oli seitse meeleolukat võistlusala. Pauside ajal loeti ette olümpiateemalisi tekste. 5. klasside olümpial osalesid 5.d klassi meeskond D-draakonid, 5.a klassi Punased Pühvlid (kusjuures maskotina saatis tiimi pühvlikostüümis klassijuhataja!) ja 5.c klassi Võitjad. Õpilased, kes ei saanud vigastuse tõttu või muul põhjusel kaasa teha, osalesid mängudel kas maskoti või häälekate ergutajatena.

Suur tänu meeldejääva sündmuse eest Katrin-Riinale, Karinale ja õpetaja Pille Juusile!

Lisaks valis 5.b klassis iga õpilane välja ühe olümpiaala, mida veebruarikuu jooksul omal käel proovis.

5.e klass käis õhtusel matkal Paljassaare poolsaarel ning tutvus videomaterjalide kaudu taliolümpiamängude spordialadega ja mängis olümpiateemalist kahooti.

8.b klassi noored analüüsisid enda füüsilist aktiivsust ja mõtlesid, mida nad veel on võimelised liikumise poole pealt enda ellu juurde tooma.

Gümnaasiumis 11.d klass valmistas ja viis läbi olümpiateemalise viktoriini ning 11.b klassi noortel käis külas Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, kes andis olümpiateemalise tunni. Teigamägi rääkis olümpiamängude ajaloost, maskottidest, lisandunud ja äravõetud olümpiaaladest, vabatahtlikest, dopingust, huvitavatest juhtumistest, enda väisatud mängudest (sh viimasest Pekingi OM-st, kust ta päev varem koju jõudis) jne. Kaasa võttis ta muuhulgas ka äsja lõppenud Pekingi olümpiamängude maskoti. Õpilased said kingituseks Eesti koondise rinnamärgid. Suur tänu põnevale külalisele sisuka ja meeldejääva tunni eest!

Suur tänu õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele, kelle tegutsemisrõõm jõudu ja inspiratsiooni annab!

5. klasside olümpiamängude fotode autor: Adelle Ader (12. klass).

Viimati muudetud 19.03.2022.