Virtuaalnäitus “Ajalugu asjades”

Loomise kuupäev 28.04.2020

Meie kooli gümnaasiumi ja põhikooli lõpuklasside õpilased osalesid üheskoos sotsiaalainete õpetajatega 24.03 – 20.04 toimunud okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu virtuaalnäituse “Ajalugu asjades” loomises.

Tähistamaks märtsiküüditamise 71. aastapäeva, kutsus Vabamu oma kodudes veidi ringi vaatama ja märkama meid ümbritsevat ajalugu ning seda kõigiga jagama. Täpsemalt siis fotosid ja mälestusi ehk argiasjadega kaasas käivaid lugusid, mis seostuksid küüditamise ja Siberisse saadetud inimestega.

Virtuaalnäitusele “Ajalugu asjades” kogunes enam kui 40 fotot ja lugu esemetest, kirjadest ja märkmetest, millega saab lähemalt tutvuda SIINlink opens on new page.

Muuhulgas võib leida näituselt õpetaja Maarit Jõemägi vanaema Milvi loo ja õpetaja Maarja Tinni vanatädi Elviira loo, samuti mitmete meie kooli õpilaste vanavanemate lugusid.

Viimati muudetud 05.05.2020.