William Shakespeare'i päev 32. keskkoolis

Loomise kuupäev 02.05.2023

21. mail toimus meie koolis tore William Shakespeare'i päev. Koolimaja peal oli selle päevaga seoses palju vaatamist ja kuulamist. Tegevustesse olid haaratud eelkõige 7.-12. klassi õpilased, aga kindlasti leidsid ka pisemate klasside inglise keele õpetajad midagi vahvat, mida oma õpilastega ainetunnis ette võtta.

Kõik hakkas pihta juba kooli fuajeest, kuhu 11.a ja 11.d klassi õpilased olid üles pannud värvilise isetehtud plakati, mis seda päeva reklaamis. Samuti sai veel ühte plakatit imetleda ka II korruse koridoris, kus kolmel vahetunnil toimusid esinemised. Sai kuulata sonette ja monolooge kaunis Shakespeare'i inglise keeles. Esinejaid juhatas sisse heerold. Sonette lugesid 10.b klassi õpilased Renars Ambults, Marje Ehasalu, Stella Elbrecht, Liis Mariann Lannes ja Tuule Tender ja 11.b klassi õpilased Loretta Parker, Arseni Tšurdaljov, Evaliis Läll. Monolooge Shakespeare'i näidenditest lugesid 10.d klassi õpilased Athena Kooser, Lisette Kušner, Kevin Sõmerik, Hanna Värk, Birke Mirell Pahapill ja Marie Urvik, 11.a klassi õpilased Mia Urba ja Dorian Tamm ning 11.d klassi õpilased Gerda Sepp, Bethriin Pilv, Arabel Riigor, Grete Kolk, Karl Hugo Valmis ja Marian Mägar. Lugejatele aitas Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Koolist ajastukohased kostüümid selga toimetada 11.a klassi õpilane Dorian Tamm.

Klassiruumide ustelt võis lugeda tuntumaid ja muidu põnevaid tsitaate Shakespeare'i teostest. Samuti ilutses IV korrusel võõrkeelte stendil ilus seinaleht, mille koostasid 10.a klassi õpilased Maria Mändmets, Marion Kaldoja ja Emma Eiche.

7.-9. klassi võistkondadele toimus ka viktoriin, millest 8. klassi õpilased kahjuks osa võtta ei saanud, kuna tegutsesid sel päeval usinalt õues Mustamäe koristustalgutel. Viktoriini parimad olid:

1. koht: 9.b klassi võistkond Annabrith Heinmaa, Saara Peterson ja Brita Salundi

2. koht: 9.c klassi võistkond Zoya Gilani, Laura Konks ja Kirke Loo Parts

3. koht: 9.a klassi võistkond Mikk Kalamees, Johanna Lisette Rohtma ja Valter Vesterblom

Kiidame väga viktoriinil osalenud 7.b ja 7.c klassi võistkondi, kuigi nad pidid seekord kahjuks ikka suurte alla andma.

Suur tänu ka 9.b klassi õpilasele Berit Voogile, kes kohapeal korraldajad vahvalt hädast välja aitas ja vastuste sedeleid kokku korjas.

Terve päeva kostsid koolikelladena Shakespeare'i-aegse muusika näited, mis aitasid igati mõnusalt päeva teemat meeles hoida.

Kokkuvõttes oli seekordne Shakespeare'i päev tegus ja meeleolukas.

Täname osalejaid ja korraldame järgmisel aastal jälle midagi vahvat!

Inglise keele õpetajad

Viimati muudetud 02.05.2023.