Kodanikupäev veebis

Loomise kuupäev 26.11.2020

26. novembril tähistasid Tallinna 32. Keskkool ja Tallinna Saksa Gümnaasium ühiselt kodanikupäeva, mis on pühendatud põhiseaduse 100. aastapäevale.

Päeva avas Riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Hanno Pevkuri loeng põhiseaduse sünnist, mida kohapeal said kuulata Tallinna 32. Keskkooli 9. klassi õpilased ja millest oli veebiülekanne Tallinna Saksa Gümnaasiumi.

Seejärel toimus traditsiooniline kodanikupäeva viktoriin, kust võtsid osa mõlema kooli 9. klassid, kokku 5 klassikomplekti peatseid põhikoolilõpetajaid. Võistkonnad olid 3-4-liikmelised, kokku osales 35 võistkonda. Parimateks põhiseaduse tundjateks ostus üldarvestuses meie kooli 9.c klassi võistkond PõhiSead poisid (Hans Oliver, Hendrik, Rico), 2. kohale nii koolisiseses kui ka üldarvestuses tuli 9.a võistkond Sepapoisid (Marleen, Karmen, Gerda), 3. kohale ja üldarvestuses 4. kohale tuli 9.c klassi võistkond Paragrahv 32 (Anette, Adele, Laura-Anette, Mirtel).

Auhindadega aitas Tallinna 32. Keskkool ja samuti Riigikogu põhiseaduskomisjon.

Teemapäeva korraldasid meie kooli ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajad Maarit Jõemägi ja Raul Aume.

Viimati muudetud 26.11.2020.