Avatud maailma tuuled – projekt „Library”

 

Teisipäeval, 7. novembril toimus meie koolis juba teist aastat järjest projekt „Library”. Selle  eesmärk oli inspireerida 11. ja 12. klasside õpilasi ja julgustada neid oma tulevikuplaanide teostamisel.  Kohale oli kutsutud seitse külalist, kes on kõik kas õppinud, töötanud või vabatahtlikuna viibinud välismaal. Kuna üritus toimus inglise keeles, siis on selle teine eesmärk inglise keele praktiseerimine.

Väliskülalisi oli seekord kaks: Sophie Michel, 18-aastane neiu Saksamaalt, ja Sofia Gavrilenko, Valgevene tudeng, kes õpib rahvusvahelist kommunikatsiooni ja plaanib tõlgiks saada. Mõlemad on tulnud aastaks vabatahtlikuna Eestisse ja töötavad lastega.

Eriti hea meel oli selle üle, et külaliste hulgas oli ka kaks meie kooli vilistlast. Esimene neist, Kaire Papp, on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia, käinud vabatahtlikuna Guetamalas ning töötab praegu projekti Noored Kooli raames inglise keele õpetajana Tallinna Kunstigümnaasiumis. Teine, Annika Eving, omandas bakalaureusekraadi äriökonoomikas Anglia Ruskini Ülikoolis Cambridge’is ja on praegu magistriõppes Stockholmis. Põnev üllatus oli meie kooli õpetaja Ingrid Tuksam, kes jagas toredaid lugusid oma õpingutest Viljandi Kultuuriakadeemias ja Inglismaal elatud ajast.

Lisaks külastasid meid Joosep Vimm ja Elisabeth Viinalass. Joosep on õppinud Tallinna Ülikoolis ajalugu ja rootsi keelt. Ta on omandanud magistrikraadi Stockholmis ja töötab Integratsiooni Sihtasutuses. Elisabeth on magistrikraadi omandanud Taanis, veetnud kuus kuud vabatahtlikuna Palestiinas ja töötanud aasta Londonis.

Õpilased olid jagatud väiksematesse vestlusringidesse, mis võimaldas külalistele küsimusi esitada ja arendada vabas vormis vestlust just neid huvitavatel teemadel. Enim avaldasid muljet lood tööst ja õpingutest välismaal, arutati ka vabatahtlikuks olemise plusse ja miinuseid. Kindlasti leidus vajalikku infot neile, kes ise tulevikus plaanivad välismaale minna. Noorte külaliste kogemused mõjusid julgustavalt ja kõlama jäi mõte, et kõik raskused saab ületada töökuse ja sihikindlusega.

“If you want to achieve something, you just need to ask and keep asking until you get it,” just nende sõnadega võeti vestlused kokku ja pandi kohtumisele positiivne punkt.

Kätlin Raidma, 12.b
Triinu Lotta Toots, 11.d